Rallye Rokycany

Erzetka Lážovice 14.6. startovní číslo 78

Odstoupení ve 3 RZ

Pátek 13.6.

  V pátek třináctého jsme vyrazili znovu do okoli Berouna, kde jsme jeli 5.4. Erzetku Tmaň, na Erzetku Lážovice, která byla od Tmani asi 10 kilometrů. To jsme ještě netušili, že pro nás bude smolnější den sobota.

 

  Na závody jsme vyrazili znovu Fordem Tranzit, půjčeným od Sokola Semechnice a to ve složení Jirka Jiroud(Dříví), Kamil Poloprutský(Doktor), Pavel Bartoš(Prťka), Pavel Jiroud(Douda) a já. Dříví, Doktor a Prťka jeli Fordem a já s Doudou zase Felicií.

 

  My jsme si to námířili do Všeradic, kde bylo místo administrativní přejímky v  hospůdce "Na růžku". Tam jsme převzali itineráře, čísla a nějaké reklamy na auto a putovali jsme do servisní zóny, která byla na jednosměrné silnici a přilehlé louce asi kilometr pod obcí Neumětely.

 

  Tam jsme chviličku počkali na kluky, drželi jsme místo než dojeli se závoďákem. Sundali jsme auto z vleku a odjeli najíždět RZ. Ta byla rychlá, ale místy technická, hlavně přes les, kde byly nepříjemné protahovačky a serpentiny. I průjezdy obcemi Lážovice a Nové Hrady byly určitě atraktivní pro divákovo oko. Jezdila se tu třeba i Rallye Hořovice a Rallye Příbram.

 

  Když jsme se vrátili z najíždění, kluci už měli postavenou servisku, rozdělali ohýnek a na grilu připravovali klobásky. My jsme vzali závoďák a zajeli na technickou přejímku. Ta proběhla bez problémů. I počasí se umoudřilo, mraky se rozešly a vykouklo sluníčko. Pak už byl čás na večeři a siestu před spaním. Spát jsme šli kolem desáté hodiny.

 

Sobota 14.6.

  Ráno jsme se probudili kolem půl šesté. Obloha byla bez mraků, slunce svítilo a to nás hned potěšilo. Dřívi rozdělal oheň a připravil snídani. My jsme šli s Doudou na rozpravu s jezdci, která byla v 6:45. Jen nám oznámili,že se bude startovat zase po půl minutě a upozornili na opravdu nebezpečná místa. Po zmatcích ve Tmani jsou zřízeny časové kontroly, ale jen takové, že se u ní má být přibližně tři až pět minut před startem do RZ, aby nebylo u startu moc aut najednou, a že se žádná penalizace neuděluje. Náš čas startu do RZ 1 byl 9:00:30. Hned, jak jsme přišli, kluci začali přehazovat na autě mokrá kola za suchá, to už dorazili i Maliňáci, pan Malina, Standa a Lukáš. Asi hodinu před startem jsme auto nastartovali, zahřáli a vyměnili svíčky. Vše bylo v pořádku, tak se kluci mohli přesunout dívat se na RZ.

 

  Na RZ 1 jsme vyjeli asi osm minut před časem startu do RZ. V této rychlostce auto fungovalo výborně, jen s malou krizovkou jen asi 200 metrů před cílem v dlouhé levé zatáčce, ke konci zatáčky už nás moc nepodržely gumy. Ještě že následovala pravá, tak jsme auto malinko protáhli po krajnici,skoro příkopem, ale vše v pohodě.

 

  Po příjezdu do servisky, kde na nás už čekal Dříví, jsme trošku upustili gumy, poštelovali spojku a čekali na start do RZ 2.

 

  RZ 2 byla už v pořádku, nic se nestalo, v té krizové zatáčce jsme si dali malinko pozor. V servisce jsme tak mohli okouknout auto, motor, olej a vodu. A zase chvilka čekání na RZ 3.

 

  RZ 3 byla posledním průjezdem v prvním směru. Asi dva kilometry od startu v serpentinách v jedné pravé zatáčce se najednou ozvala rána, motor ztichl, kontrolky zhasly, ani startér netočil. Tak jsme zajeli ke krajnici a vylezli se podívat, co se stalo. Po kouknutí pod auto jsme zjistili, že se nám vytáhlo löbro, udělalo díru do kastle, přetrhlo a namotalo elektriku ke startéru.

 

  Douda zavolal Dřívímu. Po projetí několika zbývajících aut jsme mohli začít nakládat. Jelikož byla mezi 3. a 4. RZ hodinová pauza, měli jsme času dost. Odjeli jsme sbalit servisku a už se jeli jen dívat. Koukali jsme, že je asi dost velká úmrtnost aut, protože toho už moc nejelo. Ale některé průjezdy Subaru, Mitsubishi a třeba Šimurdy se Škodou 130 LA byly atraktivní.

 

  Po projetí posledního auta jsme odjeli směr domov. Doma jsme byli asi o půl deváté.

 

  Tato Erzetka byla pořadatelsky připravena opravdu o moc lépe než Tmaň, jen je škoda, že jsme jí nedokončili.

 

  Teď je hlavně potřeba závoďák opravit a připravit na skoro domácí  MATRIX M.V. Rallye Kostelec nad Orlicí 2008, která se koná 1.-2.8. přímo v Kostelci nad Orlicí a v jeho okolí.