Rychnovský deník 23.11.2008

Rychnovský deník 23.11. 2008

Premiérového ročníku automobilového seriálu s názvem Rallye Cup 2008 se letos zúčastnila semechnická posádka Jiří Chalupný - Pavel Jiroud hájící barvy JCH rallye teamu Semechnice. Se soutěžním vozem Škoda 120 S startovala ve třídě H3 (historické automobily do roku výroby 1986 s objemem do 1600 ccm).

Pět startů
Rallye Cup 2008 se skládal ze šesti závodů, které se uskutečnily prakticky po celé republice. Třikrát se jelo v Plzeňském kraji, jednou ve středních Čechách a z dvojnásobné „soutěžácké“ radosti se mohli těšit příznivci motoristického sportu v kraji Královéhradeckém.
Podmínkou zařazení posádek do konečného hodnocení seriálu byla účast minimálně ve čtyřech soutěžích. JCH rallye team se rozhodl absolvovat pět podniků. Chalupný s Jiroudem se postavili na start Erzetky Berounsko – Tmaň a Erzetky Rokycany – Lážovice. Dva závody jeli ve východních Čechách - M.V. Matrix Rallye Kostelec nad Orlicí a 7. ročník Rallye Pardubice, která se uskutečnil v okolí Chrudimi. Na poslední soutěž se vydali do Kramolína u Nepomuku.

Dvakrát na stupních
Z pěti závodů semechnický tým nedokončil pouze soutěž v Lážovicích kvůli poruše poloosy. Z ostatních závodů si vždy odvezl body do celkového hodnocení Rallye Cup 2008. Z Erzetky Berounsko – Tmaň sedm bodů po umístění na páté příčce. Ze závodu v rychnovském okrese M.V. Matrix Rallye Kostelec nad Orlicí patnáct bodů poté, co Chalupný s Jiroudem obsadili stříbrnou pozici. Na stupně vítězů se jim podařilo vystoupit i na Rallye Pardubice. Když skončili třetí, za což brali jedenáct bodů. V Kramolíně zůstali těsně pod „bednou“. Čtvrté místo jim přineslo devět bodů. Závěrečného podniku letošní sezony Rallye Kralovice se už semechnický tým nezúčastnil.

Výborné třetí místo
V celkovém hodnocení Rallye Cup 2008 třídy H3 se JCH rallye team Semechnice umístil na výborném třetím místě. Lepší byly pouze posádky Tomáš Kysela – Petr Beneš s vozem VW Golf GTI a vítězní Petr Diepold – Pavel Diepold na Škodě 130 RS.

Poděkování za podporu v letošní sezoně patří členům týmu, fanouškům a především sponzorům. Více se o semechnické posádce Jiří Chalupný – Pavel Jiroud můžete dočíst na internetových stránkách www.jchrallyeteam.estranky.cz.